רעיונות לשיפוץ המעלית הקיימת בבניין

כאשר מחליטים על שיפוץ המעליות בבניין, יכולות להיות לכך שתי סיבות עיקריות בהן – השיפוץ נועד למען שיפור הבטיחות של המשתמשים במעלית והשיפוץ נועד על מנת לשפר משמעותית את החזות של לובי הבניין. אגב, מעבר לנושא הבטיחות וכמו כן הנושא הדקורטיבי, אם תשפצו את המעלית תוכלו לחסוך את ההוצאות של התקנת מעלית חדשה. ככה שבכל מקרה, השיפוץ משתלם לכם ובגדול. המשיכו בקריאת המאמר ותוכלו לקבל רעיונות לשיפוץ המעלית הישנה בבניין.

דלתות המעלית

דלתות אלו הן הדבר הראשון שנראה לכל המשתמשים במעלית. במעליות ישנות, הדלתות חלודות ועל כן גורמות ללובי הבניין להיראות מוזנח וגם ישן. אם תרצו לשפר את מראה הדלתות, תוכלו לצבוע אותן או להחליף אותן בדלתות חדשות. שימו לב, אם אתם בוחרים להחליף את הדלתות, יש להשתמש אך ורק בחלקים מקוריים או בתחליפים שמאושרים על ידי היצרן. כך תוכלו לדעת בוודאות שאין מצב שאתם מסכנים את בטיחות המשתמשים במעלית.

החלפת תאורה במעלית

תוכלו להחליף תאורה קיימת לתאורת לד. זוהי תאורה מעוצבת, ירוקה וידידותית לסביבה. רצוי מאוד להתאים את עוצמת התאורה לצבעים השולטים במעלית. כמו כן, רצוי גם להתחשב בגודל ורוחב המעלית ובהתאם לכך לבחור את התאורה עם העוצמה הרצויה. החלפת תאורה היא דבר קטן אך יש לה אימפקט גדול מאוד הקשור גם בעיצוב המעלית וגם בצמצום הוצאות החשמל של הבניין.

החלפת משטח הרצפה של המעלית

הריצוף במעלית הוא הדבר הראשון שמתבלה. זאת משום שיש שימוש יומיומי של המשתמשים במעלית. על כן, יש להחליפו. ניתן לעשות זאת ולבחור להחליף את המשטח הקיים באריחי שיש. אלו אריחים שיכולים לתת מראה מרשים למעלית, מראה שמשדר יוקרה. היופי הוא שבגלל ששטח המעלית אינו שטח גדול, אין צורך להשתמש במספר גבוה של אריחים. המשמעות היא שהשדרוג הזה עשוי להיות זול וגם מהיר. אופציה נוספת היא שבמקום המשטח הקיים, אפשר להתקין שטיח. כאן חשוב להזכיר שהשימוש בשטיח במקום משטח הרצפה, הוא אופציה מועדפת עבור בנייני משרדים ומדוע? כי אלו רוצים לשמור על שפה עיצובית אחידה בין המשרדים לבין החללים בבניין, כולל חלל המעלית.

החלפת התצוגה במעלית

אם תבחרו להחליף את התצוגה שבמעלית שלכם, תוכלו לשלב בין שני צרכים עיקריים – צורך פונקציונאלי וצורך דקורטיבי. החלפת התצוגה היא אחד הדברים הראשונים שמציעים ללקוחות, כאשר מבוצע השיפוץ של המעלית. ניתן לשפר את התצוגה ולהתאים אותה לצרכים הוויזואליים שיש היום. אפשר גם להוסיף לה התרעה קולית שיכולה להיות מצוינת עבור אנשים מבוגרים או אנשים בעלי מוגבלויות. ההמלצה היא להתקין תצוגה שתהיה ברורה וגדולה. את אותה התצוגה, אפשר להתקין על מסך לד ייעודי. תצוגה כזאת, יכולה לשפר משמעותית את מראה המעלית בבניין.

שורה תחתונה

אם החלטתם שאתם מעוניינים לשפץ את המעלית הקיימת בבניין שלכם, כעת כל שנשאר לכם לעשות הוא למצוא את החברות המציעות את השירות הזה. מומלץ לפנות לחברות שמתעסקות בהתקנה ובפרט ובשיפוץ של מעליות. לפני שאתם בוחרים חברה, קראו עליה קודם כל המלצות. לאחר מכן, ערכו סקר שוק ובחרו את החברה המתאימה עבורכם. שיהיה בהצלחה!

21 ביולי 2019