Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהו מעלון מדרגות?

הזדקנות הגוף והנפש היא אחד התהליכיים הטבעיים שקיימים. עם זאת לתהליך זה ישנן השפעות ועל כן רבים הקשישים אשר מהלכים על הקו הדק בין הצורך בסיוע לבין הרצון להישאר בביתם ולהיות עצמאיים.

אך ככל שעולה הגיל כך הסיכון להישאר בבית גובר, קל וחומר כאשר מדובר במבנה ישן ולו תכונות מבניות אשר עלולות להקשות על ההתנהלות היומיומית, כמו למשל מדרגות תלולות. בין אם הקשיש נמצא במצב בריאותי או לקוי ובין אם לא, על החלל הביתי להיות כמה שיותר בטוח ולאפשר לו לנווט את דרכו בבטחה.

כאן מעלון מדרגות נכנס לתמונה והוא מאפשר לקשישים לנוע בחופשיות גדולה ביותר בביתם ולהימנע מהצורך במעבר לבית אבות או לבית אחר.

מעלון מדרגות מהו?

מעלון מדרגות הוא מוצר אשר מיועד לקשישים או לאנשים בעלי מוגבלות או לקות פיזית כלשהי המונעת מהם לעלות ולרדת במדרגות. את המעלון ניתן להתקין בבתים פרטיים, או במוסדות בהם לא קיימת גישה נוחה ומובנית לנכים, אך כן עולה הצורך בנגישות.

בעזרת המעלון ניתן להתגבר על כל מגבלה ולעלות או לרדת במדרגות בתנוחת ישיבה, או עם כסא גלגלים, תלוי בסוג המעלון. ישנם שני סוגים עיקריים של מעלוני מדרגות האחד כולל כסא והשני כולל משטח מותאם לשינוע כסא גלגלים. מדובר במנגנון מתוחכם ומתקדם הספציפי לסוגים שונים של גרמי מדרגות ונחשב לתחליף אידיאלי למעלית.

מה המרכיבים של המעלון?

מעלון מורכב משלושה חלקים עיקריים: משטח לנשיאת כסא גלגלים או מושב, יחידת מנוע ומתקן המעלון. מנגנוני ההפעלה שונים ממעלון למעלון, לרוב מדובר בידית אשר תאפשר לתפעל את המעלון גם באופן ידני. מנגנון זה הנו הכרחי במיוחד בשעת חירום. מלבד מידת ההתאמה לגרם המדרגות חשוב לשים לב לכך שהמנגנון בעל כל התקנים המחמירים לתחום זה מטעם משרד התקנים הישראלי, ואם הוא עומד גם בתקנים אירופאיים, מה טוב. בכל מקרה, כדי שמידת ההתאמה תהיה מדויקת ועל מנת להבטיח שהשימוש במעלון יהיה בסטנדרט גבוה של איכות, חשוב וכדאי להיוועץ באנשי מקצוע מומחים ולפנות לחברה מקצועית ולה מוניטין.

מתי צריך מעלון משופע?

מעלון מדרגות מתאים לכל מי שיש לו הגבלה או מוגבלות פיזית וכתוצאה מכך אינו יכול לעלות ולרדת במדרגות, החל בקשישים וכלה בנכים. הוא מתאים הן לשימוש פנימי והן לחיצוני ויש לוודא כי הוא מותאם לסוג המדרגות באופן נקודתי. ישנם אנשים אשר יכולים להתנהל באופן עצמאי בכל תחומי החיים אך רק השימוש במדרגות מקשה עליהם ומהווה גורם סיכון אמיתי. גם עבורם מעלון יהיה פתרון אופטימלי, שכן הוא מונע את הצורך לעבור דירה בשל המגבלה הפיזית ומאפשר להמשיך להתנייד בבית בבטחה ולא חששות של בני המשפחה והקרובים.

מעלון או מעלית?

התשובה לשאלה זו תלויה באופי השימוש, במבנה הבית ולעיתים גם בסדר גודלו של התקציב. מעלון אינו מתאים לעומסים כבדים ולכמות גדולה של אנשים. מהירותו נמוכה יותר יחסית והוא מיועד לשימוש ספציפי, כלומר לשינוע של אנשים ולהם מוגבלות פיזית במעלה המדרגות. לעומת זאת מחירו של מעלון נמוך יותר בהשוואה למחיר של התקנת מעלית, הוא יכול לנוע בשיפוע ולא רק בצורה אנכית והוא מהווה פתרון מעולה כאשר תדירות השימוש נמוכה. לכן כדי לבחור בין פתרון אחד למשנהו, יש להגדיר את הצרכים שלכם וכן את אופיו של השימוש ורק לאחר מכן להחליט.

זקוקים לייעוץ? אנו בסדן נשמח לעמוד לרשותכם

מעלון מדרגות הוא פתרון מעולה במיוחד במקומות בהם לא נעשתה הכנה למעלית. אולם כדי ליהנות מכל היתרונות שמתקן זה מציע יש לפנות לחברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום. חברת סדן פועלת כבר מעל עשור על מנת להנגיש חללים עבורכם, הן בבית והן בכל מקום אחר, כך שתוכלו בקלות לעלות בין הקומות השונות ולהתגבר על בעיית ניידות עמה אתם מתמודדים. הצוות המקצועי שלנו חדור מטרה ובכוחו לסייע לכם לבחור בפתרון המדויק עבור הצרכים שלכם, תוך בחינתם לעומק והבנתם עד לרמת הפרט הקטן ביותר.

חברת סדן מתקינה סוגים שונים של מעלונים בפריסה ארצית. לפרטים נוספים או לתיאום פגישת ייעוץ צרו איתנו קשר ואנו נשמח לסייע לכם לבחור מעלון מדרגות בהתאמה לצרכים שלכם, למבנה הבית ולמסגרת התקציב.

25 בנובמבר 2018