Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הנחיות לבחירת מעלון

בית שבו מתגורר קשיש, נכה או כל אדם ולו מוגבלות פיזית צריך להיות מותאם לצרכיו, במיוחד בבתים ולהם שתי קומות ומעלה. הקושי להשתמש במדרגות והצורך בנגישות וניידות הם שמולידים את הצורך בהתקנת מעלון כפתרון אופטימלי ושימושי. אולם בשוק קיימים סוגים שונים מעלונים, כל סוג מעוצב כדי לתת מענה לקריטריונים וסטנדרטים אחרים, מה שעלול להקשות על הבחירה.

הנגשת הסביבה הביתית על ידי מעלון

מוגבלות פיזית עלולה להיגרם מכל סיבה שהיא ולפגוע באנשים בטווחי גילאים שונים. למרות ההבדלים בין סיפור אישי אחד למשנהו, בכל המקרים, מוגבלות זו דורשת היערכות, התאמות רבות ושינוי גדול באורח החיים. ברוב המקרים ושכעולה הצורך בפתרון קבע, יש להתאים מחדש את הסביבה הביתית לאדם בעל המוגבלות, כאשר אחת הדרכים לעשות זאת ובכך להנגיש את הבית לצרכיו היא על ידי התקנת מעלון נכים.

מהו מעלון?

כמשתמע משמו, מעלון הוא כלי אשר מסייע לאדם בעל מוגבלות להתנייד בביתו ולהגיע לחלקי הבית השונים. מדובר בפתרון הנותן מענה גם כאשר מדובר בבית עם מדרגות או מפלסים. בין המעלון למעלית ישנם הבדלים רבים אשר באים לכדי ביטוי בגודל, בסוג ההתקנה והיקפה, בטכנולוגיה ובמידת ההתאמה בין המעלון לבין צרכיו הספציפיים של האדם הזקוק לו.

אילו סוגים של מעלונים קיימים?

הבחירה במעלון עשויה להיות מעט מאתגרת שכן קיימים סוגים שונים ומגוונים של מעלונים. ישנם מעלונים המותקנים על מסילה לאורך המדרגות, יש מעלונים אשר נראים ומתפקדים כמו מעליות קטנות. יש מעלונים אשר מעוצבים לישיבה או עמידה בעוד שעם אחרים ניתן להתנייד גם עם כסא הגלגלים. ההבדלים בין הסוגים השונים עשויים להקשות על הבחירה ולכן יש להתייחס לצרכים האישיים, הפיזיים והבריאותיים של האדם שיעשה בהם שימוש על מנת להגיע לבחירה הנכונה.

אז איך בוחרים מעלון?

על מנת לבחור מעלון עליכם קודם כל להגדיר את הצרכים שלכם ולהבין אותם לעומקם. שאלו את עצמכם לאילו מטרות המעלון ישמש אתכם כך שתוכלו לבחור באפשרות היותר מתאימה. מלבד הצרכים שלכם יש להתייחס גם לסוגיות כמו תשתיות ולבדוק האם קיימת תשתית מתאימה בבית לשם ביצוע התקנה. לא פעם מעלון ייתן את המענה המושלם לבתים בהם לא ניתן להתקין מעלית. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע על הבחירה הוא העיצוב של המעלון, גם כאן הצרכים שלכם נמצאים במקום הראשון ועליכם להחליט האם ניתן יהיה לעשות שימוש בכסא ישיבה כדי לנוע ברחבי הבית באמצעות המעלון, או שאולי משטח עליו ניתן יהיה להעלות את כסא הגלגלים יהיה הבחירה הנכונה והטובה יותר ועוד.

מה גודל ההשקעה?

פרמטר נוסף אשר יכול להשפיע על בחירת המעלון הוא התקציב אשר עומד לרשותכם. מטבע הדברים מדובר בהשקעה כספית אשר לא כולם יוכלו או יבחרו לעמוד בה. עם זאת יש לקחת בחשבון כי מדובר בהשקעה חד פעמית אשר תשרת אתכם נאמנה בעתיד, תסייע לכם או ליקיריכם לחוש יותר עצמאות במהלך ההתנהלות היומיומית וכך להימנע מהצורך לחוש תלות באחרים. הבית של האדם צריך להיות המקום בו הוא מרגיש כמה שיותר נינוח ובטוח, זהו המרחב האישי והפרטי של כל אחד ואחת ולכן על המרחב הזה לתת מענה לצרכים הכי בסיסיי שלנו. כאשר מדובר באנשים מוגבלים תנועתית צורך בסיסי זה הוא הניידות ולכן יש להנגיש את הסביבה הביתית ולהפוך אותה לכמה שיותר מיטבית.

חברה מקצועית

בעולם העסקים התחרותי ישנן חברות שונות אשר מספקות שירותי התקנה של מעלונים ולכן עליכם לשים דגש רב על בחירת החברה הנכונה ביותר. על החברה להיות כמה שיותר אמינה, מקצועית ובעלת שם בתחום. כך מלבד התקנת מוצר איכותי, החברה תוכל להמליץ לכם על הפתרון האופטימלי לצרכים שלכם, זאת מתוך הידע המקצועי שלה ומהניסיון שצברה לאורך השנים.

חברת סדן מזמינה אתכם לבקר באתר, לבחון את האפשרויות שעומדות לרשותכם ולהתייעץ עם צוות המומחים שלנו על מנת לקבל ייעוץ והכוונה בדרך לבחירה הטובה ביותר עבורכם. כמובן שבמידה ויעלה הצורך, צוות החברה יתאם מולכם פגישה, יגיע ישירות עד לבית וכך יוכל להתרשם בעצמו ולסייע לכם לבחור את הפתרונות המתאימים ביותר.

בחירת מעלון זו משימה למומחים, במיוחד לאור המגוון הרחב שקיים בתחום. אנו בחברת סדן נשמח לעמוד לשירותכם על מנת לסייע לכם להחליט. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר ותאמו פגישת ייעוץ.

23 באוקטובר 2018